El llistat dels equips amb dret a ascens

Girona FC
FCF

La Federació Catalana de Futbol  ha anunciat el llistat d’equips de categoria amateur i juvenil que han obtingut l’ascens de nivell, després de concloure la temporada 2019 – 2020. El llistat es troba elaborat segons l’aplicació dels efectes classificatoris del curs d’enguany, després de l’acord adoptat per la Junta Directiva de la FCF.

La relació és provisional, a l’espera de la publicació per part de la RFEF de la composició definitiva pel que fa a nombre i ascensos de les categories nacionals amb relació directa amb les màximes categories territorials. De la mateixa manera, es troba subjecta a la resolució de reclamacions pendents davant els òrgans jurisdiccionals.

MASCULÍ

Primera catalana a 3a divisió Nacional

Grup 1:

1r- Girona B

2n- FE Grama

Grup 2

1r- Montañesa

2n- Valls

Segona catalana a primera catalana

Grup 1:

1r- Bescanó

Grup 2:

1r- Unficació Llefià

Grup 3:

1r- Sant Cugat

Grup 4:

1r- Les Franqueses

2n- Vic-Riuprimer

Grup 5:

1r- Borges Blanques

2n- Solsona

Grup 6:

1r- Gandesa

2n- Rapitenca

Tercera catalana a segona catalana

Grup 1:

1r- Remolins-Bitem

2n- Aldeana

Grup 2:

1r- La Floresta

2n- Reddis

Grup 3:

1r- Altafulla

Grup 4:

1r- Vilassar Mar B

Grup 5:

1r- OAR Vic

2n- Gurb

Grup 6:

1r- Castellar

2n- Olímpic Can Fatjo

Grup 7:

1r-Pirinaica

2n- Avia

Grup 8:

1r- Terlenka

Grup 9:

1r- Cerdanyola B

2n- EF Barbera Andalucia

Grup 10:

1r- Gornal

Grup 11:

1r- Sant Ignasi

Grup 12:

1r- Moja

2n- Odena

Grup 13:

1r-Pardinyes

2n- Sporting Pinyana

Grup 14:

1r- Organya

Grup 15:

1r- Torroella

2n- Begur

Grup 16:

1r- Tordera

2n- Palafrugell

Grup 17:

1r- Comacros

Quarta catalana a tercera catalana

Grup 1:

1r- Berga B

2n- Alt Bergueda

Grup 2:

1r- Estacion

Grup 3:

1r- Montesquiu

2n- Sant Vicenç de Torelló

Grup 4:

1r- Moià

Grup 5:

1r- Cabrera B

2n- Molinos B

Grup 6:

1r- Parets B

2n- Sonera United

Grup 7:

1r-Esparraguera

2n- La Pobla Claramunt

Grup 8:

1r- Papiol

2n- Levante Las Planas B

Grup 9:

1r- Santfeliuenc B

2n- Marina Atletico

Grup 10:

1r- Torrellenc

2n- Monjos

Grup 11:

1r- Llinars

2n- Lliça d’Amunt B

Grup 12:

1r- Roureda

2n- Sant Quirze del Vallès B

Grup 13:

1r-Les Fonts

2n- San Cristobal B

Grup 14:

1r- Hospitalense

2n- Joventut Can Pi

Grup 15:

1r- Cerro Club Deportivo

2n-La Florida

Grup 16:

1r- Bon Pastor Agrupació

Grup 17:

1r- Chacarita

2n- Young Talent Badalona Sud B

Grup 20:

1r- Gandesa B

2n- Pinell

Grup 21:

1r- Andorra B

2n- Vilanovenca

3r- Castelldans

Grup 24:

1r- Miami FC

2n- Base 2012 Pallaresos

Grup 27:

1r- Cellera

2n- EF Garrotxa

Grup 28:

1r- Breda

2n- Blanes B

Grup 29:

1r- Can Gibert B

2n- Viladamat

Grup 30:

1r-Roses City

2n- La JOnquera B

Grup 25:

1r- Terlenka

Grup 26:

1r- Cerdanyola

2n- EF Barbera Andalucia

Grup 27:

1r- Gornal

Grup 28:

1r- Sant Ignasi

Grup 29:

1r- Moja

2n- Odena

Grup 30:

1r-Pardinyes

2n- Sporting Pinyana

FEMENÍ

Preferent a Primera Nacional

Grup 1:

1r- Riudoms

Primera divisió a preferent

Grup 1:

1r- Cerdanyola

2n- Enfaf Credit Andorra

Grup 2

1r- Martinenc

Segona divisió a primera divisió

Grup 1:

1r- Ribes

Grup 2:

1r- Sant Vicenç

Grup 3:

1r- Can Parellada

Grup 4:

1r- Molinos

Grup 5:

1r- Cassà

1r- Figueres

La FCF també ha publicat la llista dels equips amb dret provisional a ascens en categoria juvenil.

JUVENIL MASCULÍ

Preferent a Nacional

Grup 1:1r- Floresta

Grup 2:

1r- Manlleu

Grup 3:

2n- Base Jabac i terrassa B

Grup 4:

1r- Sants

Primera a preferent

Grup 1:

1r- Marianao Poblet

Grup 4

1r- Neurofutbol

Grup 11

1r- Tortosa

Grup 13

1r- Banyoles

Segona a primera

Grup 1:

1r-Lloret

Grup 12:

1r- Barceloneta

Grup 30:

1r- Escola F. Sabadell

JUVENIL FEMENÍ

Primera a preferent

Grup 1:3r- Sabadell

Grup 2:

2n- Llerona

Segona a primera

Grup 2:

1r-Levante Las Planas B

Grup 2:

1r- Igualada B

2n- FUE Cornellà C

Grup 3:

1r- Sabadell B

Grup 4:

1r-AEMt

Grup 5:

1r- Santa Susanna B

Grup 6:

1r- Girona B

Dejar respuesta

Please enter your comment!
Please enter your name here

Este sitio usa Akismet para reducir el spam. Aprende cómo se procesan los datos de tus comentarios.